Spumante Extra Dry 'Catàmmari' Horus

Neohodnoceno
492 Kč / ks
Skladem (> 5 ks)

V dialektu se říká „catàmmari catàmmari“ a pochází to z řeckého výrazu, který znamená „pomalu, pomalu“, jako by se tím chtělo vyjádřit, jaký je nejlepší způsob, jak si užít naše šumivé víno z bílého muškátu.

 

Catàmmari omámí smysly vůní bílých květů broskví, grepu a citrusů. Víno je svěží, příjemně minerální s výraznou kyselostí. Jeho barva je žlutá s nazelenalými odlesky.

 

Skvěle se hodí jako aperitiv, k čerstvým sýrům a mořským plodům.

 

Obsah alkoholu: 11,5 %

Objem láhve: 0,75 l

Odrůda: 50 % Moscato, 50 % Insolia

Oblast: Noto (SR)

Výrobce: Cantina Horus

Podávat o teplotě: 6o-8oC

 

Doba sklizně: druhá dekáda v srpnu

Zrání v lahvi: 1 – 2 měsíce při stálé teplotě 15o - 18oC

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CANTINA HORUS – VINAŘSTVÍ HORUS

 

Horus je zemědělská společnost a vinařství, kde se spojují zkušenosti rodiny Giudice již od roku 1974.

 

Podnik se nachází v oblasti Acate a Vittoria, které mají dlouhou a silnou tradici v pěstování vína. Je zde perfektní rovnováha mezi teplotou, sluncem, nadmořskou výškou a vzdáleností od moře, což přináší neuvěřitelně příznivé podmínky pro pěstování vinné révy a výrobu vína.

 

Členové rodiny Giudice se začali více zasazovat o kultivaci své země, aby mohli sdílet své zkušenosti, svou vášeň a lásku pro půdu a pěstování vína. S myšlenkou, že kvalita vína závisí na péči o vinnou révu a jejím řádném pěstování, se společnost Horus rozhodla vést své podnikání transparentně a eticky a dodávat svým zákazníkům pouze výrobky, u kterých ručí za jejich původ a tradiční zpracování.

 

 

 

Vinice Horus

 

Vinice se rozprostírají na písčitém a vápencovém terénu, což našim vínům dodává jedinečný charakter.

 

Na všech vinicích se využívá systém pěstování v kordonech.  U Nero d`Avola, Insolia a Moscato se využívá řezu na hlavu, u Frappato a Grillo se využívá zase Guyotův řez.

 

A to vše probíhá formou ekologického zemědělství.

 

 

 

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.